Choose your character, wear your mask

Στo πλαίσιο του εγκεκριμένου Ευρωπαϊκού Προγράμματος ERASMUSKA2 με τίτλο: «Choose your character, wear your mask» και κωδικό 2018-1-UK01- KA229-048059_4, το 2ο Δημοτικό σχολείο Ηράκλειας συμμετείχε στις 22-28 Ιουνίου στην συνάντηση εργασίας με μαθητές των εταίρων στην πόλη Χέλστον – Κορνουάλλη της Μεγάλης Βρετανίας. Στο πρόγραμμα συμμετείχαν ο Διευθυντής κ. Νίκος Αθανασίου, η δασκάλα του σχολείου κ. Βασιλική Ιωαννίδου και 6 μαθητές της ΣΤ΄ τάξης του σχολείου, καθώς και 2 δάσκαλοι και 4 μαθητές από τα σχολεία της Τουρκίας και της Ρουμανίας. Κάθε μέρα οι μαθητές συμμετείχαν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα και τις δραστηριότητες του σχολείου Τζέρμοε της Μεγάλης Βρετανίας όλες στην Αγγλική γλώσσα. Κατά την διάρκεια του προγράμματος οι μαθητές ξεναγήθηκαν σε όλες τις πόλεις της περιοχής Κορνουάλλη, καθώς και στο Λονδίνο. Στην επόμενη φάση του προγράμματος στις 15-21 Οκτωβρίου τα σχολεία με τους μαθητές τους θα φιλοξενηθούν στο Βουκουρέστι Ρουμανίας.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Νίκος Αθανασίου