Χαιρετισμός Διευθύντριας

Αγαπητοί γονείς, μαθητές, αγαπητοί φίλοι!

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι βρίσκεται σε λειτουργία η νέα Ιστοσελίδα του Σχολείου μας. Είναι ανασχεδιασμένη για ευκολότερη πλοήγηση και το περιεχόμενό της θα ανανεώνεται συνεχώς.

Ο διαδικτυακός τόπος του 2ου Δημοτικού Σχολείου Ηράκλειας φιλοξενεί ​τις δραστηριότητες του σχολείου μας με σκοπό την ενημέρωση γονέων, εκπαιδευτικών και μαθητών.

Στόχος μας είναι η ιστοσελίδα να αποτελεί ένα επιπλέον μέσο επικοινωνίας και αλληλεπίδρασης με την τοπική κοινωνία αλλά και τον ευρύτερο εκπαιδευτικό κόσμο.   Επιθυμούμε ένα σχολείο ανοιχτό και σύγχρονο και διάθεσή μας είναι το περιεχόμενο που αναρτάται να αντανακλά την εύρυθμη λειτουργία, την αισθητική προσέγγιση και την κουλτούρα του σχολείου μας.

δείτε την εδώ….

Η Διεύθυνση του σχολείου και ο Σύλλογος διδασκόντων Σας εύχονται